Rinnamärgi valmistamine

märgimasinRaamatukogu pakub võimalust valmistada endale ise oma kujundusega rinnamärk kasutades selleks paberistantsi sobiva suurusega kuju väljalõikamiseks, märgitoorikuid ning märgipressi. Märgipressi ja paberistantsi kasutamine on tasuta, küll aga tuleb tasuda kasutatud tooriku eest (37mm – 40 senti, 50mm – 50 senti tk.).

Rinnamärgi kujunduse valmistab igaüks ise, kas siis arvutil kujundades või joonistades. Ideedele seab piirid vaid looja fantaasia. Märk võib kanda sõnumit, nime, rolli või olla lihtsalt ilus.

Kujunduse võib võtta kaasa või valmistada kohapeal. Joonistatud kujundusi on võimalik raamatukogus paljundada skanneri abil.

buttons10

Soovitav on kasutada õhemat materjali (nt tavaline koopiapaber). Märgi kujundus peab olema sobivas suuruses, arvestusega, et märgi külgedelt jääb nähtavale ka pisut ära pööratavat osa. See tähendab, et nt 37mm diameetriga märgi puhul peaks kujundatav osa olema 50mm. Samas tuleb silmas pidada, et märgil olev tekst või kujutis ei tohiks ületada 35mm läbimõõduga ala (vaata allolevat juhendit!) Märki mõõtu lõigata ei ole tarvis, sest täpse suurusega ringi saab valmis teha paberistantsi abil.

Raamatukogus saab praegu valmistada märke kahes mõõdus – läbimõõduga 37mm ja 50mm.
Märgipress asub raamatukogu 3. korrusel laste- ja noorteosakonnas. Märgipressi kasutamine on jõukohane igaühele, küsi juhendamist ja abi raamatukoguhoidjalt!

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal