Rinnamärgi valmistamine

märgimasinOma kujundusega rinnamärgi saab valmistada kasutades selleks paberistantsi sobiva suurusega kuju väljalõikamiseks, märgitoorikuid ning märgipressi

Rinnamärgi kujunduse valmistab igaüks ise, kas siis arvutil kujundades või joonistades. Ideedele seab piirid vaid looja fantaasia. Märk võib kanda sõnumit, nime, rolli või olla lihtsalt ilus.

Raamatukogus saab praegu valmistada märke läbimõõduga 50mm.

Kujunduse võib võtta kaasa või valmistada kohapeal. Joonistatud kujundusi on võimalik raamatukogus paljundada skanneri abil.

buttons10

Soovitav on kasutada õhemat materjali (nt tavaline koopiapaber). Märgi kujundus peab olema sobivas suuruses, arvestusega, et märgi külgedelt jääb nähtavale ka pisut ära pööratavat osa. See tähendab, et nt 50mm diameetriga märgi puhul peaks kujundatav osa olema 61mm. Samas tuleb silmas pidada, et märgil olev tekst või kujutis ei tohiks ületada 46mm läbimõõduga ala , sest muidu võib osa teksti jääda märgi külgedele peitu (vaata allolevat juhendit!). Märki mõõtu lõigata ei ole tarvis, sest täpse suurusega ringi saab valmis teha paberistantsi abil.

Märgipressi kasutamine on jõukohane igaühele, küsi abi tehnoloogiatoa juhendajalt!

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal