Raamatukogu avab ukse

Esmaspäeval, 18. mail avab Lääne-Virumaa Keskraamatukogu peale pikka viirusepuhangust tingitud pausi taas uksed. Raamatukogu kõik osakonnad on avatud argipäeviti kell 10-18

Kuna nakkusoht ei ole siiski veel möödas, kehtivad raamatukoguteenusele mõned eritingimused ja piirangud. Tagamaks nii külastajate kui töötajate ohutust ning takistamaks viiruse levikut järgime Kultuuriministeeriumi juhendis toodud nõudeid. Nõuded on kooskõlastatud Terviseametiga.

Külastajatele kehtivad jätkuvalt 2+2 reeglid. Riiulite vahel liikudes ning leti ees oodates palume hoida 2 meetrist distantsi ning liikuda nii, et ei peaks kitsas riiulivahes teineteisest mööduma.

Külastajale tagame vahendid käte desinfitseerimiseks. Raamatukogu personal tegeleb pidevalt korduvalt kasutatavate pindade puhastamisega – ukselingid, tehnika, pinnad, väljaanded jne. Raamatukogu siseruumides palume külastajatel võimaluse korral kanda kaitsemaski. Kuna kohapeal kasutatavaid väljaandeid (näiteks ajalehed ja ajakirjad) pole võimalik desinfitseerida ega ka kolm päeva karantiinis hoida, on nende kasutajal maski kandmine rangelt soovituslik. Teenindavad töötajad kannavad lugejate ja iseenda kaitseks korduvpuhastatavat visiiri.

Raamatulaenutajal soovitame endiselt raamatuid ette tellida, sest see võimaldab hoida liikumise ruumides võimalikult hõredana. Reserveerida saab lugejaportaalis Urram (www.lugeja.ee) või helistades telefonil 3225960.

Lugemissaalis võib korraga viibida kuni 5 külastajat. Arvutit on võimalik kasutada 2. korruse muusikatoas ja 3. korruse internetipunktis kuni 1 tund korraga. Soovi korral võib aja ette broneerida telefonil 3225969. Arvutitöökohtade ja lugemissaali lugemiskohtade vahel on jäetud piisav vahemaa.

Lasteosakonnast saab raamatuid, ajakirju, lauamänge jms koju laenutada, paraku kohapeal mängida ja aega veeta esialgu veel võimalik ei ole.

Maikuu lõpuni jätkub viivisevaba periood. Raamatuid saab jätkuvalt tagastada raamatute tagastuskasti välisukse juures.

Raamatukogud 1200x1200px EST v2

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal