Lääne-Virumaa raamatukogud uurivad lugejate rahulolu ja ootusi

27. märtsil algab üheaegselt kõikides Lääne-Virumaa rahvaraamatukogudes kuu aega vältav lugejauuring. Küsitletakse nii raamatukogu aktiivseid lugejaid, kui ka neid, kes mingil põhjusel raamatukoguteenuseid ei kasuta. Lääne-Virumaal on kokku 15 rahvaraamatukogu ja 24 haruraamatukogu. 

uuringUuringu abil loodavad raamatukogud välja selgitada, kuidas on nende piirkonna elanikud koduraamatukoguga rahul, kus on murekohad ning millised on tegelikud vajadused ja ootused tulevikule. 

Tulemused aitavad raamatukogudel muutuda kasutajasõbralikumaks ja arendada teenuseid vastavaks kogukonna ootustega. Olgu selleks muutuseks siis uued teenused, olemasolevate teenuste kvaliteedi parandamine, muudatused lahtiolekuaegades või ümberkorraldused ruumides.

Raamatukogude mittekasutajate vastuste abil saab selgemaks, mis on need põhjused, miks raamatukogu nende inimeste ellu ei kuulu ning kas raamatukogu ise saaks midagi ära teha, et seda muuta.

Kokku on kolm erinevat küsitlust, millest vastaja valib ühe, endale sobiva – raamatukogu kasutajale, mittekasutajale ja eraldi Lääne-Virumaa keskraamatukogu lugejale.

Küsitlust saab täita nii elektrooniliselt kui paberil. Linke küsitlusele jagavad raamatukogud oma kodulehekülgedel, kohaliku omavalitsuse veebilehtedel ja sotsiaalmeedia kontodel. Paberankeedid leiab raamatukogudest. Vastamine on anonüümne.

Uuringut aitab läbi viia uuringufirma kliendiuuringud.ee. Uuring kestab 27. märtsist – 23. aprillini ning kokkuvõtet tulemustest esitletakse avalikult käesoleva aasta mai lõpus.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal