Made Balbati digigraafiliste illustratsioonide näitus

Alates 3. veebruarist saab raamatukogu 1. korrusel vaadata Made Balbati digigraafiliste illustratsioonide näitust.

Poial LiisiMade Balbat on eesti graafik ja illustraator. Ta õppis Tallinna 46. Keskkoolis ja lõpetas 1988. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi graafika erialal, spetsialiseerunult raamatuillustratsioonile. Töötanud kunstiõpetajana Tallinna Kunstikoolis. Kuulub Eesti Vabagraafikute Ühendusse ja Eesti Kujundusgraafikute Liitu.

Olen illustreerinud mitmeid lasteraamatuid kirjastustele “TEA” ja “Petrone Print”. Kõik viimasel ajal tehtud illustratsioonid on teostatud digitaalselt. Minu viimasteks tööks on vabaloominguna valminud sari klassikaliste muinasjuttude ainetel. Loodan, et pildid pakuvad äratundmisrõõmu nii suurtele kui väikestele.
Digitaalne tehnika võlub mind oma mängulisusega. Pildi loomiseks kasutan digilauda ning spetsiaalset digipliiatsit. Pildi panen kokku kiht-kihilt programmis Photoshop, lisaks joonistusele kasutan ka fotokollaži elemente. Digigraafikat on võimalik trükkida nii paberile kui lõuendile, erinevates formaatides. Trükitiraaž on piiratud, kõik teosed on nummerdatud ja signeeritud.
Minu illustratsioone on eksponeeritud mitmetel näitustel Eestis, Venemaal, Inglismaal, Poolas, Lätis, Soomes jm. Olen osalenud ka rahvusvahelisel Tallinna Illustratsioonitriennaalil ning Wiiralti Preemia näitusel.
Lisaks lasteraamatutele olen kujundanud hulgaliselt ilukirjanduslikke teoseid kirjastusele Eesti Raamat. Tuntuimaks minu kujundatud raamatusarjaks on Põhjamaade romaan.
Praegu elan Kehtnas, minu ateljee on avatud kõikidele huvilistele.

Kõiki näitusel olevaid pilte on võimalik osta.
Kontakt: tel 5174958, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., www.madebalbat.com 

Näitus jääb avatuks veebruari lõpuni.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal