Raamatukogust saab nüüd raamatuid kätte ööpäevaringselt ja kontaktivabalt!

raamatukapp cleveron

Kolmanda raamatukoguna Eestis sai Lääne-Virumaa keskraamatukogu uue Cleveroni raamatukapi omanikuks. Sisuliselt on tegemist pakiautomaadiga, kust tellija talle sobival ajal, olgu või südaöösel, oma soovitud raamatud kätte saab. Raamatukapi kasutamine on tasuta.

Raamatukapp leidis koha raamatukogu hoovis, ligipääs on lihtne nii autoga kui jalgsi külastajale.

Raamatuid saab kappi tellida täiesti iseseisvalt läbi lugejaportaali Urram (www.lugeja.ee). Jääb ka võimalus kasutada raamatukoguhoidja abi kas helistades või saates e-kirja.

Raamatute kättesaamine kapist on lihtne. Kogu protseduur on sarnane mistahes pakiautomaadiga: kui tellimus on kappi jõudnud, tuleb laenutajale SMS-teavitus või e-kiri uksekoodi ja kapis hoidmise tähtajaga. Kood tuleb sisestada raamatukapil olevale koodipaneelile ning kapiuks avaneb. Raamatuid hoitakse kapis ootel kuni kolm päeva. Tähtaja möödudes tellimus tühistatakse.

Kindlasti ei ole raamatukapp mõeldud asendamaks raamatukogus käimist, vaid on abiks nendele inimestele, kes raamatukogu lahtiolekuajal raamatukogusse tulla ei saa või kel soov raamatud kiirelt kätte saada raamatukogusse sisenemata. Samuti pakub see võimalust viiruspelglikele lugejatele vältida lähikontakti teiste inimestega.

Raamatukapp on mõeldud vaid väljastamiseks, see tähendab et sinna raamatuid tagastada ei saa. Kui raamatukogu on suletud, saab raamatuid tagastada tagastuskasti. Tagastuskast asub sissepääsu juures ukse kõrval. Lähiajal lisandub tagastusluuk ka raamatukapi kõrval oleva ukse sisse, mis muuda teenuse kiireks ja mugavaks eelkõige autoga tulijatele.

23-kohaline raamatukapp on väljaarendus väikeettevõtetele mõeldud kapimudelist Cleveron 351. Sarnane kapp on tänaseks olemas Viljandis, Haapsalus ja Rakveres. Ajendiks kapisoovile sai kevadine pandeemiast tingitud eriolukord, mil pea kõik raamatukogud pidid leidma viise, kuidas teenust turvaliselt ja kontaktivabalt pakkuda. Seega - pole halba ilma heata!

Täpsema juhendi raamatukapi kasutamise kohta leiab SIIT.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal