Rändnäitus "Kodukoha kompass"

kodukoha kompass

2. oktoobril avas Eesti Koostöö Kogu Lääne-Virumaa Keskraamatukogus rändnäituse „Kodukoha kompass“. Väikelinnades rändav näitus vaatab linnaruumi ja inimeste heaolu vahelisi seoseid ning kutsub kohalikku kogukonda väiksemate ja suuremate sekkumistega ise looma head elukeskkonda.

Näitus tõukub sel suvel ilmunud Eesti inimarengu aruandest 2019/2020 „Linnastunud ühiskonna ruumilised valikud“ ja uurib, mis teeb ühest ruumist (linnast, linnaosast, külast, tänavast, keskväljakust) meeldiva paiga, kus inimesed soovivad olla. Kuidas ruum, milles viibime, mõjutab meie tervist, heaolu ja õnnetunnet? Aga ka piirkonna majandust ja atraktiivsust?

Näitusega on kaasas praktiline kompassketas, mis annab lihtsa raamistiku oma kodukoha avaliku ruumi kvaliteedi hindamiseks ja ruumiteemaliste arutelude pidamiseks.
Näitus rändab aastaga ümber Eesti, peatudes kaheteistkümnes väikelinna keskraamatukogus. Raamatukogu on üks kõige demokraatlikum avalik ruum. Suurlinnastunud maailmas peetakse neid lausa vaktsiiniks epideemilise üksilduse ja vaimse tervise probleemide vastu. Näitusekohtade valiku kaudu juhime tähelepanu raamatukogude aina kasvavale sotsiaalsele rollile avalikus ruumis.

Näitusest täpsemalt www.kogu.ee/kodukoha-kompass 
Näituse kuraator on Kairi Tilga, autorid Teele Pehk ja Elo Kiivet.
Rakveresse jääb näitus 31. oktoobrini.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal