Printimine, paljundamine ja skaneerimine

Printida (A4 ja A3, mustvalge ja värviline) paljundada ja skaneerida saab raamatukogu erialakirjanduse osakonnas 2. korrusel kasutades selleks raamatukoguhoidja abi või pilveprindi teenust.

Raamatukoguhoidja vahendusel tehtud teenuse eest tasutakse Lääne-Virumaa Keskraamatukogu hinnakirja alusel.

PILVEPRINT Print in City

Pilveprindi teenus võimaldab printida töid üle veebi oma arvutist või otse mälupulgalt, raamatukogu arvuteid kasutamata.
Pilveprindi kasutamiseks on vaja kõigepealt luua prindikonto ja siduda see ID-kaardi, Tartu või Tallinna sõidukaardiga.

Tasumine
Enne töö printerisse saatmist on vajalik, et prindikontol oleks piisavalt raha. Oma prindikontole saab raha laadida Pilveprindi veebilehelt või kasutades selleks mobiiltelefoni m-makset. Täpsemad juhised ja hinnad leiab samuti Pilveprindi veebilehelt.

Printimine
Pilveprindis saab printida ainult PDF-faile. See tagab, et printimistöö on just sellise väljanägemisega nagu see oli arvutis, milles dokument loodi.
Printimiseks tuleb printimistöö oma kontole üles laadida. Seejärel on võimalik ära määrata dokumendi seaded (mustvalge või värviline, a4 või a3 formaat jne) ning lõpetuseks valida prindipunktiks Lääne-Virumaa keskraamatukogu. Töö kättesaamiseks tuleb minna raamatukogu teisele korrusele, sisestada printerisse oma ID-kaart (või sõidukaart) ja töö prinditakse välja. Prinditööle tuleb järele minna 48 tunni jooksul, seejärel kustub see seadmest ning töö eest makstud raha kantakse su prindikontole tagasi.

 

SKANEERIMINE

Skannerit saab iseseisvalt kasutada muusikatoas 2. korrusel. Iseseisev skanneri kasutamine on TASUTA. Esmakordsel skanneri kasutamisel saad abi raamatukoguhoidjalt. Vajalik on arvutikasutamise oskus algtasemel.

Ajamahukate skaneerimistööde puhul palume helistada ette telefonil: 3225964.

Raamatukoguhoidja vahendusel skaneerimine on tasuline teenus.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal