Muusikaalased infoallikad internetis

 

Juurdepääs- EMTA, RR, Tartu Ülikool. Muusikaline andmebaas, mis võimaldab kuulata heliteoseid. Klassika, jazz, blues, maailmamuusika, new age, hiina muusika.

Väljatrüki tegemine ainult personaalseks kasutamiseks. NAXOSE kirjed on ESTER- is  ja saab kuulata EMTA arvutivõrgus.

Elektrooniliste ja täistekstajakirjade ning teatmeteoste andmebaas. Väljatrükid ja salvestamine lubatud. Juurdepääs üle Eesti. Võimalik saada parool raamatukogust ja kasutada ka kodus. 


VABA JUURDEPÄÄSUGA MUUSIKAINFOALLIKAD INTERNETIS:

Üks osa korporatsioonist All Media Guide (AMG). Tasuta andmebaas loodi 1995. a ja pakub muusikainformatsiooni väga erinevate žanride kohta - mitmesuguseid fakte, tutvustusi, arvustusi ja muusikanäiteid. 

 

Andmebaasist on võimalik leida  klassikalise muusika heliloojate ning esitajate biograafiaid, informatsiooni loomingu kohta ning klassikalise muusika faile (wma, mp3, midi). Kasutajaks registreerumine tagab juurdepääsu muusikafailidele. Tasuta registreerunul on võimalik kuulata kuni 5 tasuta faili päevas. Sisaldab biograafiaid, ülevaateid, muusikaterminite sõnastikku, mida on võimalik kasutada ilma registreerimiseta.

Institute for music/acoustic research and coordination tegeleb muusika- ja akustikaalaste uuringute ning koordineerimisega. Instituut pakub ka arvutimuusika ning komponeerimise kursusi, samuti mitmesugust muusikatarkvara ja veebiraadio kuulamise võimalust ning tegeleb erinevate arvutimuusika programmide loomise ja projektidega. Veebileht on prantsuskeelne, kuid enamus sisust on tõlgitud inglise keelde.

Veebis on kättesaadavad elektronkataloog ja autorifailide, audionäidete, teadusartiklite ning arvutimuusika käsiraamatute andmebaasid. Tasuta pääseb neist ligi artiklite andmebaasile (ka täistekstid).

Portaali looja Assotiation Musica International. Veebileht on kättesaadav inglise, prantsuse, saksa ja hispaania keeles ning sisaldab virtuaalset raamatukogu koorimuusikateoste kohta koos põhjalike kirjeldustega ning informatsiooniga heliloojate kohta (tekstid, muusikafailid, info lugude kohta, biograafiline informatsioon autorite kohta, noodid). Lisaks multimeedialingid. Kasutajaks registreerumine võimaldab end lisada ka meililisti.

Muusikaportaal, mis pakub mitmesugust informatsiooni traditsionaalse ning kaasaegse folk- ja rahvamuusika kohta. Portaalist leiab uudiseid, CD- ja kontserdiülevaateid, biograafiaid, artikleid, sündmuste kalendrit ning allikaid muusikahuvilistele, muusikatööstuse professionaalidele ning muusikauurijatele. Registreerumine annab võimaluse lisada ka kasutajapoolset informatsiooni foorumites ning samuti on pakutud võimalust kasutada Google`i abil automaattõlkimist saksa, prantsuse, hispaania, itaalia, portugali, jaapani, korea ja hiina keelde. Lisaks muule informatsioonile on portaalis olemas ka kolm sõnastikku- maailmatantsude, muusikažanrite ning muusikainstrumentide kohta üle kogu maailma.

Loodud MTÜ Eesti Muusika Eksport algatusel, et tutvustada eesti muusikat maailma muusikaturul. Andmebaas sisaldab eesti heliloojate ning esitajate biograafiaid, tööde ja väljaannete nimestikke ning kontaktandmeid, samuti kvaliteetseid muusikaartikleid või tervikteoseid vastavalt autori, kirjastaja, esitaja või tootja soovile igast žanrist. Andmete kasutamine on kõigile tasuta. Saab kuulata muusikafaile, allalaadimine ei ole võimalik.

Pidevalt täienev jazzmuusikute ja -ansamblite andmebaas. Võimalik otsida nime, instrumendi, plaadifirma ja stiili järgi.


MUUSIKAAJAKIRJAD:


VEEL VAJALIKKU: