Täna, 1. oktoobril algab „Lugemisisu“ programm, milles innustatakse 5–10-aastasi lapsi lugema 197 raamatukogus. Eesti Lastekirjanduse Keskuse ellu kutsutud lugemisprogramm kestab 31. maini 2022.
„Lugemisisu“ programm sai esimest korda hoo sisse aastal 2019. Piloothooajast võttis osa 26 Eesti raamatukogu ja nüüdseks on see arv kasvanud 197ni. Et lapsed saaksid isukateks lugejateks, tutvustatakse neile väärt uudiskirjandust, mis on välja toodud lastekirjanduse keskuse soovitusnimekirjades. Läbiloetud raamatud pannakse kirja spetsiaalsesse lugemispassi ja täidetakse sealsed loomingulised ülesanded. Kooliaasta lõpus premeeritakse diplomiga kõiki osalejaid, kes on passi kandnud viis teost. Lasteaialapsed saavad „Lugemisisus“ osaleda koos terve rühmaga.
Samuti viiakse klassidele ja rühmadele programmi jooksul läbi teematunde, mis on täidetud loovate lisategevustega. Ühekoos mängitakse lugemismänge, õpitakse tähelepanu pöörama raamatuillustratsioonile või tutvutakse ajakirja loomise protsessiga ja tegeletakse loovkirjutamisega.
Programmi eestvedaja Anneli Kengsepa sõnul on tore kui lapsed jagavad saadud lugemiselamusi ja lugemispassi täitmise õhinat sõprade ja kaaslastega: „Ärgitame lapsi lugema head lastekirjandust ning näitame, et lugemine võib olla ühiselt kaasahaarav tegevus kogu klassile või lasteaia rühmale.“ Tema sõnul on suureks lisaväärtuseks programmiga liitunud raamatukogudele ka koolitused, kus tutvustatakse raamatuid ja toetatakse lastega tegelust raamatukogudes.
Eesti Lastekirjanduse Keskuse eeskujuks „Lugemisisu“ koostamisel on olnud soome lugemisdiplomi programm, mis on meie põhjanaabrite lugemisharjumusi kujundanud alates aastast 2000.
„Lugemisisu“ toetab Kultuuriministeerium. 2021. aastal eraldati programmile 100 000 eurot, mille eest osalevad raamatukogud saavad soetada teavikuid. Vahendid on pärit COVID-19 kriisiga seoses vastu võetud lisaeelarvest.
Lisainfo Eesti Lastekirjanduse Keskuse veebilehelt ning Lugemisisu Facebook'ist.