Uued raamatud

Margit Saluste. Illikuku jutustab.
Illikuku jutustab
Illikuku päevad on toimekad: tuleb mängida, osata sisustada oma aega, kuni ema telefoniga räägib, ja käia mänguväljakul sõpradelt uusi sõnu õppimas. Kindlasti peab üle vaatama kõik värskelt ilmunud lombid ja välja uurima, kui sügavad need on. Vaja on veel joonistada vendade koolivihikusse, kus pole ühtegi pilti.
Väikeses peas küpsenud suured mõtted on vaja välja päästa, et aina uutele ja uutele ruumi teha. Sellepärast on Illikuku agar jutustaja. Ta jagab lahkelt oma avastusi ega kahtle hetkekski, et inimesed soovivad talle ainult head.
Mika Keränen. Armando kohtunikuna.
Armando kohtunikuna
"Armando kohtunikuna" räägib sellest, kui raske on õigusemõistja töö jalgpalliväljakul.
Tuleb välja, et Armando ja tema tiimikaaslased ei austa kohtunikke ja poiste jalkatreener otsustab, et midagi tuleb ette võtta. Loosi tahtel peab Armando ise proovima kohtuniku tööd. Kas ta saab hakkama keeruliste olukordade lahendamise ja sõnakuulmatu jalgpallisõbra korrale kutsumisega?
Philippe Thito, Anna Savira. Tüdruk, kes hoidis silmad lahti.
Uus lasteraamat "Tüdruk, kes hoidis silmad lahti" on varsti koolides ja  raamatukogudes - Uudised ja teated - SA Järvamaa
Uus lasteraamat "Tüdruk, kes hoidis silmad lahti" pakub õrna sissejuhatust sõjapõgenike kogemuste mõistmisse ja on peagi saadaval Eesti koolides ja raamatukogudes.
Ukraina pagulaslapse loo kaudu, kes kohtus oma uues koolis eriti uudishimuliku väikese tüdrukuga, näidatakse, kui oluline on olla tähelepanulik, et ära tunda kuriteo ohvreid. Selles loos räägitakse sõjaga seotud kuritegude ohvritest ja neile toe pakkumisest.
Contra, Joonas Sildre, Mika Keränen. Herta, löö siseküljega!
Herta, löö siseküljega!
Nii üksteist korda öeldi: "Palun Taadu!"
Siis Taadu hakkas naerma: Olgu, saagu
te tahtmine, ma lähen väravasse
ja teie proovige, kas saate sisse.

Loomad leiavad kummalise kera, aga paljud neist juba teavad, mida sellega teha. Mängu tuleb ka väike tüdruk Herta, kes on suvel maal Taadu juures, ja ega Taadugi ei tohi kõrvale jääda.
See on lõbus raamat jalgpalli mängimise võlust, mis sai valmis nelja oma ala professionaali söödumängu tulemusena - Mika Keränen mõtles välja loo, Contra sättis selle luulevormi, Elina ja Joonas Sildre lisasid pildikeele. Aga kes lööb lõpuks värava, kas hoopis mõni loom? Seda mängu saab jälgida just raamatust "Herta, löö siseküljega!"
Anna Maria Tammesaar. Mis teed, Maia?
Mis teed, Maia? Mina loen
Raamat aitab lapsel tutvuda lugemise toreda maailmaga väga lihtsal viisil: lause kirjeldab pilti. Nii jääb kirjutatu hõlpsalt meelde, laps õpib lugema täissõna meetodil.
Lühikeste sõnadega lühike lause on kirjas nii trüki- kui kirjatähtedega.
Ükskõik, mis vanuses laps lugema tahab õppida: selle raamatu abil on tegevus tõhus ja rõõmus.
Maian Kärmas. Manilundila.
Manilundila
Emmi on 9-aastane tüdruk, kes elab koos oma ema ja vanaemaga Vaherlaanes Valges Vahermajas. Lahke, kuid hajevil ema ning range vanaema seltsis on üksildase lapse ainsateks sõpradeks tema esivanemate maalid nende koduhäärberi seintel. Lugu saab aga alguse hetkest, mil Emmi kohtub Martiniga, endast veidi vanema poisiga, kes on oma perega lähedalasuvasse Hemi linnakesse kolinud. Martinist saab tüdruku esimene tõeline sõber.
Kirjeldades Manilundilas toimuvaid pööraseid sündmusi ja Emmi ja tema kaaslaste raskeid katsumusi, võtab tegevustik fantastilise pöörde. Kombatud saavad ka võimalikud vastused küsimusele, mis saab meist kõigist „teisel pool jõge“...
Kogu loo vältel aga jääb läbivaks küsimuseks, mis on saanud Emmi isast ja miks ei ole keegi nõus tüdrukule temast rääkima.
Kristiina Mäkimattila. Detektiiv Toomas ja pajakinnaste juhtum.
Detektiiv Toomas ja pajakinnaste juhtum
Kui ümbruskonnas hakkab juhtuma imelikke asju, on detektiiv Toomas valmis tegutsema! Olukord on keeruline, sest pajakindad on kadunud, kuid koogi peab ahjust kätte saama. Kes on võtnud kindad? Detektiiv Toomas asub asja kiiresti uurima ega jäta lahendust otsides ühtegi kivi ümber pööramata. „Detektiiv Toomas“ on põnev lugemine kõigile harrastusdetektiividele! Kristiina Mäkimattila tekst ja illustratsioonid lõbustavad nii väikesi kui ka suuri seiklushuvilisi.
Kristiina Mäkimattila. Türannosaurus Tõnu.
Türannosaurus Tõnu
Türannosaurus Tõnul on unistus. Suur unistus. Ookeanisuurune unistus! Unistuste elluviimine ei ole aga alati lihtne. Kuid õnneks on olemas sõpru, kelle abil kõik laheneb – nii või teisiti! „Türannosaurus Tõnu“ on Kristiina Mäkimattila soe lugu sõprusest ja koostegemise tähtsusest. Ja loomulikult dinosaurustest! Autori enda illustratsioonidega lugu pakub avastamisrõõmu nii väikestele kui ka suurtele lugejatele
Johanna Unt. Minu majahaldjad.
Minu Majahaldjad
„Aga kas teie siis pole kunagi tundnud,“ sõnas perenaine trotsivalt, „nagu ümbritseks teid alatasa mingi salapärane maailm, mille elanikud teevad kõik, et miski ei sujuks päris nii, nagu vaja?“
Mina olen perenaisega igatahes nõus. Kriitilisel hetkel haihtuvad autovõtmed, sokid-kindad, mis armastavad välja ilmuda paariliseta, ning mahlaklaas, mis läigatab justkui juhuslikult oma tumeda ja kleepuva sisu valgele laudlinale. Selles kõiges ei saa üks tavaline inimene kogu aeg süüdi olla! Olgem ausad, ka telekapuldi kadumises on mängus kõrgemad jõud, rääkimata passist, mida keegi pole taibanud enne lähenevat välisreisi uuendada.
Kes või mis on selle päevast-päeva korduva kuritahtliku vandenõu taga? Ma kordan, see ei ole mina, kes klaasidega möllab. Ka pesumasin on kadunud sokkide osas süüst prii. Kallil abikaasal on komme unustada autovõtmeid erinevate jopede taskutesse ning lapsed käivad kinnastega üsna hoolimatult ümber, aga siiski ...
Ehk aitab see raamat leida neile põletavatele küsimustele vastuse.
Sofia Chanfreau. Kaelkirjaku süda on uskumatult suur.
Kaelkirjaku süda on uskumatult suur
„Süda on üks kummaline asi. Ole õnnelik, et sa pole tindikala, neil on kolm südant.“
„Päriselt või?“
„Jah, täitsa päriselt! Tegelikult on see üsna praktiline, sest kui sul on kolm südant, võivad need olla kordamööda murtud ja kordamööda paraneda. Tindikalad on küll väga õnnelikud elukad.“

Vega on kümneaastane ja elab koos isaga Kaelkirjakusaarel. Vega elus on kõik nii nagu tavaliselt, see tähendab – üsna ebatavaliselt. Ta näeb asju, mida keegi teine ei näe, muu hulgas fantaasiaolendeid, kes talle seltsi pakuvad. Vannitoas elab grislikaru, kelle kasukas on üleni šampoonine, ning kooliteel kohtab ta asfaldikobrast Atlet ja ülekäigusebrat Zachariast.
Vega pole oma ema kunagi näinud ning kui ta isalt ja vanaisa Hektorilt tema kohta pärib, hakkavad nad mõistatuslikku juttu ajama. Kui isale tekib pealekauba jaheda moega elukaaslane, asub Vega seikluslikule teekonnale, et otsida üles oma ema.
„Kaelkirjaku süda on uskumatult suur“ on maagilise realismi võtmes jutustus igatsusest perekonna ja selle järele, et sind nähtaks ja armastataks sellena, kes sa oled.
Kadri Lepp. Haruldane Raimond.
Haruldane Raimond
Raimond oma ema ja isa moodi, lihtsalt väiksem, sest ta on alles laps ja lapsed ongi väiksemad. Isegi kui nad on krokodillid. Aga Raimondil on suur mure.
Laps ei karda luulet.
Laps ei karda luulet
Oleme siia raamatusse kogunud meie lastekirjanike luuletusi emakeelest, kirjatähtedest ja lugema õppimisest, raamatutest ja raamatukogust.
Kogumikus leidub nii varem ilmunud luuletusi kui ka värskemaid värsse. Luuletused toovad esile meie emakeele mängulisuse ja ilu, rõhutavad luule ja selle loojate olulisust ning mis peamine – näitavad, et laps, sõltumata vanusest, ei karda luulet, vaid oskab sellest vägagi mõnu tunda.

Kogumikku on luuletusi kirjutanud: Aapo Ilves, Adam Cullen, Aidi Vallik, Alar Pikkorainen, Doris Kareva, Ellen Niit, Hasso Krull, Heiki Vilep, Heljo Mänd, Helle Kirsi, Ilmar Trull, Indrek Koff, Jaak Urmet (Wimberg), Jaan Pehk, Jaanus Vaiksoo, Jürgen Rooste, Leelo Tungal, Lehte Hainsalu, Maarja Kangro, Margus Konnula (Contra), Milvi Panga, Olivia Saar, Ott Arder, Paul-Eerik Rummo, Triin Soomets, Triinu Laan, Vahur Aabrams, Viivi Luik

Uudised

Novembris oli viktoriini lahendajaid 59.

Novembrikuu viktoriini auhinnasaajad:Evar Mark, Eva-Lotta Mark,Darija Dunets, Stella-Renita Tiitus, Kristelle Tamm, Adeele Kiis, Tuule Lee Kütt, Ingrid Adelle Nurmoja, Teele Parve, Sandra Karp, Mia-Liisi Pajur, Karoliina Pullõnen, Selena Suurmaa, Kevin Lillepuu, Carmen Reisenbuk, Rebecca Chidera Manuel, Selena Allikas, Eliisa Moor, Mirtel Aaviksaar, Gloria Rinaldo, Amelya Lehis, Eliis-Beth Vihko, Karmen Marie Vesiko, Bert-Oliver Säbel,

...

Oktoobris oli viktoriini lahendajaid 42.

Kõige rohkem punkte kogusid: Emma PortiaTinnuri, Grete Luik, Tikva Hilda Helena Puusepp, Sandra Karp, Kristiina Laks, Karoliina Pullõnen, Adeele Kiis, Carmen Reisenbuk, Uku Oliver Nurk, Rebecca Chidera Manuel, Karin Laks, Gloria Rinaldo, Amelya Lehis, Mila Deanna Mihhailov, Valeria Kurakin,  Darija Dunets, Tomi Saapar, Kristofer Tammer, Anette Lillepuu, Karolina Gorelova, Ariana Gorelova, Mirt Koppen, Kristelle Tamm, Kaisa

...

Septembris oli viktoriini lahendajaid 40.

Kõige rohkem punkte kogusid: Amelya Lehis, Kaisa Nurk, Carmen Reisenbuk, Rebecca Chidera Manuel, Mia-Liisi Pajur, Uku Oliver Nurk, Janeli Viira, Mia- Loreen Meer, Mila Deanna Mihhailov, Adeele Kiis, Maru Kütt, Tomi Saapar, Kevin Lillepuu, Tuule Lee Kütt, Karoliina Pullõnen, Nora Liisa Aedmäe, Selena Suurmaa, Joanna Lumiste.

 

Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike auhind!

 

Õiged vastused:

1.

...
Vaata varasemaid uudiseid
Lugemisisu programm
Nukitsa konkursi videoblogi
image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab pärast kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht kooli koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe-jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
9.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon ja e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.