Koroonapiirangud raamatukogus

visiirRaamatukogu külasta vaid tervena! Raamatukogul on õigus haigussümptomitega külastajat hoonesse mitte lubada.

Raamatukogu on avalik ruum ning siin viibides tuleb kanda kaitsemaski või visiiri. Sama teevad ka kõik teenindajad. Maski pole tarvis kanda alla 12-aastastel lastel ja inimestel, kellel on meditsiiniline põhjendus.

Turvalise distantsi tekitamiseks paigutasime ümber ning mõnel pool ka vähendasime istekohti. Eelkõige puudutab see lugemissaali ja internetipunkti. Raamatukogudes viibides palume hoida teineteisega turvalist vahet. kehtib 2+2 reegel (v.a. perekondadele).

Internetiarvutite kasutamine ei ole pragu lubatud kasutamiseks meelelahutuslikel eesmärkidel.

Üritusi raamatukogus lähiajal ei toimu, näituste külastamine on lubatud.

Inimestele, kes seda vajavad või soovivad. pakume ka kontaktivaba teenust. Eelnevalt reserveeritud raamatud saab tellida hoovil asuvasse raamatukappi, tagastada võib tagastuskastidesse, millest üks asub peasissekäigu juures trepil ja teine – postkasti taoline tagastusluuk ukse sees – raamatukapi kõrval parklas. Raamatukapi kasutamise kohta leiab täpsemat infot SIIT, täpsemate juhiste saamiseks võib ka lihtsalt helistada telefonil 3225960.

Samuti oleme ajutiselt laiendanud koduteeninduse saajate ringi. Kui tavaliselt viiakse raamatud koju eakatele ja liikumisraskustega inimestele, siis nüüd võivad teenuse saamiseks pöörduda ka kõik teised, kes tunnevad, et ei suuda või ei saa praegustes oludes kodust väljuda ning rahvarohketes kohtades liikuda – näiteks riskirühma kuulujad, eneseisolatsioonis viibijad või muudes sarnastes olukordades olijad. Koduteenindus on samuti kontaktivaba – lugeja poolt soovitud teavikud tuuakse talle koju kätte jättes need siis kas ukse taha, trepile või mujale eelnevalt kokkulepitud kohta.

Tavapäraselt on koduteeninduspäev üle nädala neljapäeviti. Kui soovijaid tekib rohkem, lahendame olukorra sellest lähtuvalt ja kokkuleppel lugejaga. Koduteeninduse sooviga tuleb pöörduda raamatukogu poole kas helistades 3225961 või e-kirja teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Ennetades sagedasi küsimust olgu öeldud, et mõlemad teenused, nii raamatukapi kasutamine kui koduteenindus, on kasutajale tasuta.

Loodame, et kõikjal vastutustundlikult käitudes suudame hoida haiguse leviku kontrolli all ning jätkata tavapärast elu ilma vajaduseta kultuuriasutusi sulgeda. 

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal